HOOLIGANS...ΡΟΠΑΛΑ!!!
Στο χθεσινό μου άρθρο δεν τα καταφέραμε, γιατί και ο ΟΦΗ, αλλά και η ΑΕΚ (ειδικά η ΑΕΚ) ήταν χειρότερα από όσο περιμέναμε. Στο ματς του ΟΦΗ είχα μία επιφύλαξη όπως είχα γράψει, αλλά για την ΑΕΚ όχι! Ομάδα που δεν μπορεί να σκοράρει απέναντι σε Τοροσίδη και 17χρονο τερματοφύλακα (Μπράβο στο παιδί για τις επεμβάσεις του), τότε δεν αξίζει να το πάρει! Τουλάχιστον πληρώσαμε ένα 5ευρω στο γκολ του Νέιρα!
Αφήνουμε όμως τα χθεσινά και πάμε στα σημερινά παιχνίδια της Super League, όπου έχουν ένα ενδιαφέρον. Ατρόμητος - Βόλος και Αστέρας Τρίπολης - Παναθηναϊκός, όπου «Ψάχνεται Ο Παναθηναϊκός Στην Τρίπολη»!
Πάμε λοιπόν να πιάσουμε τα σημερινά ματς, οπότε πάρτε τα Ρόπαλα σας και πάμε να κάνουμε ΝΤΟΥ στα Ελληνικά γήπεδα:
Super League: (Δημοτικό Στάδιο Περιστερίου, 18:30)
Εκτίμηση: 1 (1.67)
Η 1η αγωνιστική της Super League έφερε ένα πολύ ενδιαφέρον παιχνίδι για τους θεατές, αλλά και συνάμα ένα πολύ δύσκολο παιχνίδι για τον Παναθηναϊκό! Οι πράσινοι ταξιδεύουν στην Τρίπολη για να αντιμετωπίσουν τον Αστέρα και αναμένεται να δυσκολευτούν απέναντι στους Αρκάδες, οι οποίοι άφησαν καλές εντυπώσεις στα ελάχιστα φιλικά που έδωσαν. Αυτές τις καλές εντυπώσεις μάλιστα θα προσπαθήσουν να συνεχίσουν και σήμερα, κλειδώνοντας τον Παναθηναϊκό και κρατώντας τον σε χαμηλό τέμπο. Βλέπω πάντως να μην έχει εύκολο έργο καμία ομάδα, γιαυτό και θεωρώ ότι θα δούμε ένα σχετικά κλειστό ματς κέντρου, το οποίο δεν θα ξεφύγει πολύ. Σύμφωνα με τα παραπάνω λοιπόν και με τον παράγοντα αποφυγής γκρίνιας για τους φιλοξενούμενους που δίνουν σε δύο εβδομάδες το επόμενο τους παιχνίδι, βγαίνει σημείο!
Εκτίμηση: 2Χ+Under3.5 (1.80)